Відділ з питань внутрішньої, інформаційної політики та зв’язків з громадськістю

Затверджено

рішенням ІІІ сесії

Іванівської селищної ради

VІІ скликання

від 22.12.2017 р. № 37

ПОЛОЖЕННЯ

про відділ з питань внутрішньої, інформаційної політики та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету Іванівської селищної ради

1. Загальні положення

1.1. Відділ з питань внутрішньої, інформаційної політики та зв»язків з громадськістю (далі – відділ) є виконавчим органом селищної  ради.

1.2. Відділ є підзвітним і підконтрольним селищній раді, підпорядковується виконавчому комітету та селищному голові.

1.3. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, цим Положенням, іншими нормами чинного законодавства України.

2.Основні завдання

Основними завданнями відділу є:

2.1. Здійснення аналізу і прогнозування суспільно-політичних процесів у селах та селищі селищної ради.

2.2. Проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики.

2.3. Взаємодія з місцевими та регіональними об’єднаннями громадян.

2.4. Здійснення заходів щодо розвитку громадянського суспільства.

3. Основні функції

Відділ відповідно до покладених завдань:

3.1. Аналізує та прогнозує розвиток суспільно-політичних процесів у селах та селищі селищної ради.

3.2. Розглядає питання, пов'язані з реалізацією внутрішньої політики, готує інформаційно-аналітичні матеріали та подає відповідні пропозиції селищному голові.

3.3. Забезпечує взаємодію з політичними партіями та громадськими організаціями з питань, що належать до його компетенції.

3.4. Аналізує діяльність політичних партій та громадських організацій, готує пропозиції щодо залучення зазначених організацій до вирішення соціально-економічних питань регіону.

3.5. Забезпечує підготовку і проведення разом з іншими виконавчими органами селищної ради консультацій з громадськістю з актуальних питань суспільного життя, щодо шляхів розв'язання проблем і визначення перспектив розвитку сіл та селища селищної ради, а також стосовно інших питань.

3.6. Узагальнює висновки, пропозиції та зауваження, що надійшли під час проведення консультацій з громадськістю, сприяє врахуванню громадської думки під час прийняття рішень.

3.7. Організовує підготовку проектів розпоряджень селищного голови, рішень виконавчого комітету та рішень ради з питань, що належать до компетенції відділу.

3.8. Бере в установленому порядку участь у розробленні відповідних розділів проектів бюджету та програми соціально-економічного розвитку сіл та селища селищної ради.

3.9. Розглядає звернення громадян, підприємств, установ та організацій з питань, що належать до його компетенції.

3.10. Здійснює моніторинг проведення мирних зібрань, в установленому порядку повідомляє керівництво селищної ради про вимоги учасників запланованих акцій.

3.11. Здійснює моніторинг інформаційного простору, громадської думки, реагування різних верств населення на актуальні питання суспільного життя, критичних висловлювань на адресу керівництва селищної ради, виконавчого комітету.

3.12. Аналізує оприлюднені у засобах масової інформації матеріали з питань, що належать до його компетенції, готує у разі необхідності відповідні роз'яснення або спростування.

3.13. Виконує інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.

4. Права  відділу

4.1. Залучати спеціалістів інших структурних підрозділів селищної ради, підприємств, установ і організацій, об’єднань громадян (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.

4.2. Одержувати в установленому порядку від структурних підрозділів селищної ради, підприємств, установ, організацій інформацію, документи, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

4.3. Використовувати системи зв’язку і комунікацій, що існують у виконавчому комітеті селищної  ради.

5. Керівництво та структура відділу

5.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади селищним головою.

Начальник відділу:

5.2. Здійснює керівництво діяльністю відділу і несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань та здійснення ним своїх функцій.

5.3. Здійснює виконання рішень селищної ради, її виконавчого комітету, розпоряджень селищного голови, що стосуються реалізації завдань та функцій відділу.

5.4. Забезпечує виконання вимог нормативно-правових актів з питань виконання завдань та функцій відділу.

5.5. Контролює достовірність інформації, що подається відділом селищному голові, виконавчому комітету, селищній раді, засобам масової інформації.

Секретар  ради                                                                                                                                                                   В.С.Щастлива