A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Іванівська селищна рада
Херсонська область, Іванівський район

Відділ культури, молоді і спорту

 

Бикова

Анжела  Вікторівна

 

начальник відділу культури, молоді і спорту

Іванівської селищної ради

 

 

 

Затверджено

 рішенням ІІІ сесії

Іванівської селищної ради 

VІІ скликання

від 22.12.2017 р. № 37

 

ПОЛОЖЕННЯ

про відділ культури, молоді і спорту виконавчого комітету  Іванівської селищної ради

Розділ І. Загальні положення

1.1. Відділ культури, молоді і спорту виконавчого комітету  Іванівської селищної ради громади (далі – відділ) є виконавчим органом ради громади. Відділ утворюється радою громади для реалізації завдань місцевого самоврядування у сфері культури, молоді і спорту та є підзвітним і підконтрольним раді громади, що його утворила, і підпорядковується виконавчому комітету ради громади і селищному голові.

1.2. Відділ у своїй діяльності керується: Конституцією України, законами України, Указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями ради громади та її виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, та іншими нормативними та підзаконними актами, що застосовуються у галузі культури.

Розділ І. Загальні напрямки діяльності відділу.

2.1. Основними напрямками діяльності відділу є:

2.1.1. Участь у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері культури, молоді і спорту.

2.2. Забезпечення:

2.2.1. Вільного розвитку культурно-мистецьких процесів;

2.2.2. Доступність всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина.

2.3. Сприяння:

2.3.1. Відродженню та розвитку традицій і культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів і національних меншин;

2.3.2. Соціальному захисту працівників установ, підприємств та організацій у сфері культури, молоді і спорту;

2.3.3. Участь у розробленні та виконанні державних, регіональних та місцевих програм розвитку культури, молоді і спорту.

2.4. Відділ відповідно до покладання на нього завдань:

2.4.1. Створює умови для розвитку: усіх видів професійного та аматорського мистецтва, художньої творчості, а також для організації культурного дозвілля населення, здобуття освіти у сфері культури і мистецтва.

 2.5. Сприяє:

2.5.1. Комплектуванню та оновленню фондів музею, бібліотек, організації виставок, збереження культурної спадщини;

2.5.2. Централізованому комплектуванню та використанню бібліотечних фондів.

Розділ ІІІ. Функції відділу

3. Відділ відповідно до покладених на нього завдань:

3.1. Здійснює координацію діяльності закладів культури комунальної власності  на території громади. Сприяє діяльності закладам культури і надає їм організаційно-методичну допомогу.

3.2. Затверджує річні плани роботи комунальних закладів культури.

3.3. Контролює роботу щодо забезпечення техніки безпеки і пожежної безпеки і санітарного режиму в закладах культури, музичних школах, надає практичну допомогу в проведенні відповідної роботи.

3.4. Узгоджує статути закладів культури комунальної власності, готує їх до реєстрації у виконкомі ради.

3.5. Проводить роботу по підбору, розміщенню та навчанню кадрів, підвищенню їх кваліфікації, організовує їх атестацію, втілює досвід кращих.

3.6. Сприяє в межах своїх повноважень проведенню всеукраїнських, регіональних мистецьких фестивалів і конкурсів.

3.7. Планує витрати на культурно-освітню роботу.

3.8. Вживає заходи щодо оснащеності підвідомчих закладів культури необхідним обладнанням та інвентарем.

3.9.  Організовує в підвідомчих закладах та організаціях первинний облік, одержує в установленому порядку статистичну та бухгалтерську звітність.

 3.10. Вносить в установленому порядку пропозиції стосовно відзначення державними нагородами,  заохочувальними відзнаками працівників культури, учасників художньої самодіяльності, інших активістів, присвоєнню їм почесних знань, проводить огляди закладів культури.

 3.11. Готує пропозиції до програми соціально-економічного розвитку громади і проекту бюджету громади та подає їх на розгляд ради громади.

 3.12. Здійснює заходи по збереженню комунального майна в підвідомчих закладах.

3.13. Здійснює заходи щодо соціального захисту професійних творчих працівників і працівників культури, надання таким працівникам підтримки в реалізації їх творчих задумів.

3.14. Організовує роботу з надання фізичним та юридичним особам інформаційних та правових послуг з питань, що належать до повноважень відділу.

3.15. Розглядає в установленому порядку звернення громадян з питань, віднесених до повноважень відділу.

3.16. Виконує інші функції, передбачені законодавством.

Розділ IV. Організація роботи відділу

4.1. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з посади селищним головою. Начальник відділу здійснює керівництво відділом.

4.2. Начальник відділу, представляючи інтереси громади в галузі культури, молоді і спорту у відносинах з юридичними і фізичними особами:

4.4.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу, забезпечує виконання покладених на відділ завдань, визначає посадові обов’язки і ступінь відповідальності працівників відділу;

4.4.2. Узгоджує устави закладів культури;

4.4.3. Планує роботу відділу й аналізує стан її виконання;

4.4.11. Вносить пропозиції щодо обсягів бюджетного фінансування культурних закладів, що знаходяться в комунальній власності, аналізує їхнє використання;

4.4.12. З керівниками структурних підрозділів організовує підготовку в закладах культури до роботи в осінньо-зимовий період, проведенню поточного і капітального ремонтів приміщень;

4.4.13. З керівниками структурних підрозділів організує проведення атестації бібліотечних, музейних, педагогічних, клубних, бухгалтерських працівників;

4.4.15. Робота відділу ведеться згідно плану роботи та доручень керівництва;

Розділ V. Права  відділу

5.1. Відділ має право:

5.1.1. Брати участь в утворенні, реорганізації і ліквідації культурних закладів всіх типів і форм власності;

5.1.2. Проводити семінари, наради керівників культурних закладів з питань що належать до його компетенції;

5.1.3. Вносити виконкому і раді громади пропозиції щодо фінансування закладів культури, брати безпосередню участь у формуванні бюджету культурної галузі громади;

5.1.4. Залучати за згодою керівника структурного підрозділу ради громади відповідальних спеціалістів спільної роботи з підготовки проектів нормативних актів та інших документів, з розробки і здійснення заходів, які проводяться управлінням відповідно для покладених на нього обов’язків;

5.1.5. Брати участь у засіданнях: сесій ради громади, виконавчого комітету, комісій, інших дорадчих і колегіальних органів, нарадах у разі розгляду інших питань, що відносяться до повноважень управління;

Розділ VII. Відповідальність  відділу

7.1. Відділ несе відповідальність за неякісне або несвоєчасне виконання посадових обов’язків та завдань, покладених на відділ, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення правил поведінки посадової особи місцевого самоврядування та обмежень, пов’язаних з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та її проходженням.

7.2. За порушення трудової та виконавчої дисципліни працівники відділу притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Секретар  ради                                                                                                                                                                    В.С.Щастлива

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь