A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Іванівська селищна рада
Херсонська область, Іванівський район

Програма поводження з твердими побутовими відходами на 2018-2020 роки

Оприлюднено 26 лютого 2018 р. о 13.00 годині

Секретар ради В.С.Щастлива

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                                     Рішенням V сесії селищної

                                                                                                     ради VІІ скликання

                                                                                                     22.02.2018 р. № 66

 

ПРОГРАМА

поводження з твердими побутовими відходами на 2018 – 2020 роки

І. ПАПОРТ

1. Ініціатори розроблення програми

Іванівська селищна рада

Іванівського району

Херсонської області

2. Законодавство, дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми

Постанова Кабінету Міністрів України від 4 березня 2004 року № 265 “Про затвердження Програми поводження з твердими побутовими відходами”, Закону України «Про відходи», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

3. Розробники програми

Іванівська селищна рада

Іванівського району

Херсонської області

4. Учасники програми

Іванівська селищна рада

Іванівського району

Херсонської області,

комунальні підприємства, що діють на території Іванівської селищної ради

5. Терміни реалізації програми

2018-2020 роки

6. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, усього:

 2050 тис.грн

7. Основні джерела фінансування

Місцевий бюджет

ІІ. Вступ

    Програма поводження з твердими побутовими відходами (далі ТПВ) – це комплекс взаємопов’язаних та узгоджених в часі заходів: організаційних, технологічних, технічних, ресурсозберігаючих, екологічних, санітарно – гігієнічних, фінансово – економічних, соціальних, інформаційних, освітньо – виховних, тощо, спрямованих на розв’язання проблем сфери поводження з ТПВ на території Іванівської селищної ради (об’єднаної територіальної громади).

   Програма розроблена з метою реалізації невідкладних та перспективних заходів щодо збору, видалення, знешкодження, утилізації твердих побутових відходів на основі сучасного вітчизняного та світового досвіду, правової, нормативної, техніко-економічної системи поводження з відходами, економічних, інформаційно-освітніх заходів.

  Ця Програма спрямована на поліпшення стану благоустрою населених пунктів, охорони навколишнього природного середовища, санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, створення умов для залучення коштів бюджетів усіх рівнів, інвестиційних та кредитних ресурсів, міжнародно – технічної допомоги.

     Основною метою програми є координація дій органів місцевої влади, суб’єктів господарювання та активізація населення для забезпечення реалізації загальнодержавної програми поводження з твердими побутовими відходами та державної політики в цій сфері, яка спрямована на підвищення ресурсозбереження, зменшення шкідливого впливу відходів на навколишнє природне середовище і здоров’я людей. Програма поводження з твердими побутовими відходами забезпечить вирішення екологічних, санітарних, економічних та соціальних проблем в межах Іванівської селищної  ради (об’єднаної територіальної громади), через впровадження організованої системи збирання, утилізації та переробки відходів, споживання з подальшим використанням їх в якості енергетичних та вторинних ресурсів.

ІІІ . Загальна характеристика сфери поводження з твердими побутовими відходами

     Селище Іванівка  розташоване у східній частині Херсонської області, через населений пункт проходить дорога районного значення Велика Лепетиха – Генічеськ завдяки якій селище Іванівка має вдале сполучення з іншими населеними пунктами.

     Селище Іванівка межує з такими селами, як Нововасилівка, Українське, готівка, Новомиколаївка.

    Площа всіх земель селища становить 9454,1 га, з них населеного пункту — 940 га. Населення Іванівської селищної ради становить – 9465 чоловік. Тут проживають українці, росіяни, курди, татари, азербайджанці, вірмени тощо. Клімат жаркий посушливий.

    На території Іванівської селищної ради  працюють такі заклади: 7 – ДНЗ, 3 – школи, 1- гімназія (опорний заклад), 1- ЦДТ, 1 – ДЮКФП, 9 – бібліотек, 9 – Будинків культури, 1-дитяча музична школа, 8 – ФАПів, поліклініка,1 – лікарня, 3 – НВК, відділення поштового зв’язку, підприємства промисловості, торгівлі, а також організації, установи тощо.

    Досягнення в технології виробництва синтетичної тари і упаковочної продукції та продукції побутового вжитку, яка не підлягає поверненню для повторного вживання і не збирається для переробки, значною мірою вплинуло на збільшення утворення твердих побутових відходів  і негативно впливає на довкілля.

    Збір та перевезення твердих побутових відходів на полігон твердих побутових відходів в смт Іванівка здійснюється комунальним підприємством «Добробут5», на підставі договорів, укладених з  фізичними та юридичними особами селища Іванівка. В інших населених пунктах об’єднаної громади відсутній централізований збір твердих побутових відходів. Варто зазначити, що переважна більшість населення об’єднаної громади ухиляється від запровадження системного підходу до поводження з відходами, тому  договорів на їх вивезення уклало лише  50 % населення.

   На даний час селищною радою  не розроблено та не затверджено схему санітарної очистки селища, проте вже у 2018 році у місцевому бюджеті закладено кошти на дані цілі.

  Централізований збір твердих побутових відходів  на території  населених пунктів забезпечує систематичне  вивезення  твердих побутових відходів  та покращує санітарний стан та благоустрій  об’єднаної громади.

   З метою забезпечення та дотримання благоустрою території Іванівської об’єднаної територіальної громади,  розроблено Правила благоустрою території сіл та селища, що входять до складу  Іванівської селищної ради.

IV. Основні завдання Програми

    Основним завданням даної Програми є покращення екологічного стану території населених пунктів, зменшення обсягів утворення відходів, та безпечне для довкілля поводження з ними; впровадження новітніх технологій і сучасних та ефективних засобів поводження з відходами, впровадження системи моніторингу поводження з твердими побутовими відходами та покращення обліку  у сфері поводження з відходами, та за рахунок цього зменшення негативного впливу твердих побутових відходів на довкілля і здоров’я населення, залучення інвестицій у сфері поводження з відходами.

    Для досягнення мети програми передбачається реформування системи санітарного очищення,  посилення контролю за поводженням з відходами на території Іванівської селищної ради,  зменшення обсягів їх утворення та впровадження нових сучасних високоефективних методів збирання, сортування та перевезення.

V. Основні напрямки розв’язання завдань Програми

Розв’язати основні завдання можливо за такими напрямками: 

- здійснення контролю за населенням щодо не допущення утворення стихійних сміттєзвалищ та самовільного вивезення, спалювання та утилізації твердих побутових відходів;

- посилення роботи з населенням по укладанню договорів на вивезення ТПВ;

- ліквідація несанкціонованих стихійних сміттєзвалищ;

- систематичне кагатування (підгортання) полігону твердих побутових відходів;

- облаштування  контейнерних майданчиків з твердим покриттям;

- придбання баків, контейнерів для роздільного збирання ТПВ;

- впровадження новітніх технологій щодо роздільного збирання  ТПВ.

VІ. Механізм забезпечення Програми

    Контроль за ходом реалізації програми здійснюють, відділ архітектури, житлово-комунального господарства, комунальної власності, благоустрою та охорони навколишнього середовища, комунальне підприємство «Добробут5», комунальні підприємства, що діють на території населених пунктів, старости, постійні депутатські комісії селищної  ради з питань регулювання земельних відносин, планування території, архітектури та охорони навколишнього середовища, з питань розвитку інфраструктури, комунальної власності, житлово-комунального господарства, благоустрою території селища та населених пунктів Іванівської селищної ради.

     Виконання Програми на місцевому рівні забезпечує Іванівська селищна рада, суб’єкти господарювання, мешканці населених пунктів.

  З метою постійного контролю за виконанням Програми та щорічного коригування заходів відділ архітектури, житлово-комунального господарства, комунальної власності, благоустрою та охорони навколишнього середовища щокварталу звітує перед радою про хід  виконання Програми та надає пропозиції щодо внесення змін до неї.

Контроль за ходом реалізації Програми здійснюють, селищний голова і постійні депутатські комісії селищної ради.

Фінансове забезпечення реалізації заходів, передбачених Програмою, базується на основі чинного законодавства із залученням коштів:

-  бюджету селищної ради;

- державного бюджету, в тому числі Державного фонду охорони навколишнього природного середовища;

-  підприємців та іноземних інвестицій.

VІІ. Очікувані результати впровадження Програми

 Виконання Програми дасть змогу:

- зменшити шкідливий вплив побутових відходів на навколишнє середовище та здоров’я людини;

-  створити умови для очищення населених пунктів від  побутових відходів;   

- зменшити обсяги утворення та видалення побутових відходів, роздільне збирання дозволить вилучати корисні компоненти відходів, що мають ресурсну цінність;

- упровадити нові технології у сфері  поводження  з  побутовими відходами;
- поліпшити якість  обслуговування  населених  пунктів  у сфері поводження з побутовими відходами.

Найбільші зрушення у сфері поводження з відходами будуть спостерігатися при застосуванні роздільного збирання  побутових відходів та вилученні корисних компонентів із складу побутових відходів, що мають ресурсну цінність та встановленні спеціальних контейнерів для  скла, паперу, пластикових пляшок і змішаних відходів.

   Контейнери передбачається  встановити в районі багатоквартирних житлових будинків  на спеціально рн.сувавих майданчиках в смт Іванівка, а також на територіях прилеглих до організацій, установ, підприємств, що діють на території смт Іванівка та населених пунктів, що увійшли до складу Іванівської ОТГ.   Крім того, селищною радою планується облаштування контейнерних майданчиків та встановлення сміттєвих баків, контейнерів, урн на територіях дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, Іванівської гімназії, НВК, а також закладів охорони здоров’я.  

Централізоване вивезення твердих побутових відходів з територій населених пунктів забезпечить підтримання чистоти, покращення санітарного стану та благоустрою об’єднаної територіальної громади в цілому.

    Організація  робіт щодо залучення мешканців приватних домоволодінь до роздільного збору твердих побутових відходів та  облаштування у приватному секторі майданчиків під контейнери  призведе до зменшення кількості несанкціонованих смітттєзвалищ  на берегах водойм, у зелених зонах, парках, узбіччях доріг, кладовищах та позитивно позначиться на екологічній ситуації району.

   Крім того, залучення підприємств, установ, організацій до процедури роздільного збирання  твердих побутових відходів  дозволить  вилучити з відходів цінну вторинну  сировину (папір, скло, пластик).

    Впровадження  роздільного збирання  твердих  побутових відходів, централізованого збирання та вивезення буде супроводжуватись проведенням  постійної  агітаційної  роботи  щодо безпечного  в  санітарно-епідемічному  та екологічному відношеннях поводження з твердими побутовими відходами  та необхідності  свідомої  активної участі усіх верств  населення  у впровадженні роздільного збирання та вилучення корисних компонентів з побутових відходів.

   Систематичне проведення роз’яснювальної роботи з жителями селища та сіл, що увійшли до складу Іванівської ОТГ, проведення виховних годин в дошкільних навчальних закладах, уроків в загальноосвітніх навчальних закладах на тему цивілізованого поводження з відходами забезпечить громадянську обізнаність, призведе до зміни розуміння та поведінки людей, що зменшить кількість створюваних відходів та сприятиме покращенню процедури поводження з твердими побутовими відходами.

  Враховуючи європейський досвід у вирішенні питань поводження з твердими побутовими відходами, а також діючу законодавчу базу, принцип поводження з ТПВ полягає у максимальному поверненні до виробничого циклу вторинної сировини і тільки, в разі неможливості їх повторного застосування, підлягають видаленню.

 

Заходи

Програми поводження з твердими побутовими відходами

на території смт Іванівка та населених пунктів, що увійшли до складу  Іванівської  селищної ради на період

до 2020 року

 

Заходи Програми

 

 

 

Виконавці

Термін виконання

(рік)

Обсяг фінансування

Джерела       фінансування

 

1. Розробка  схем санітарної очистки території смт Іванівка та населених пунктів, що увійшли до складу Іванівської селищної ради

 

Виконавчий комітет Іванівської  селищної ради

 

2018-2020  роки

 

 

 

100 тис.грн

 

Селищний бюджет

2. Виділення коштів на оформлення документів на полігони твердих побутових відходів

Виконавчий комітет Іванівської  селищної ради

 

2018-2020  роки

 

 

300 тис.грн

Селищний бюджет

3. Забезпечення своєчасної та ефективної роботи з вивезення твердих  побутових відходів з приватного сектору та територій, що належать до відомства  Іванівської селищної ради.

 

КП «Добробут5»,

КП, що діють на території сіл

 

 

2018-2020  роки

 

 

 

Не потребує фінансування

 

4. Проведення інформаційно- роз’яснювальної роботи з населенням щодо необхідності заключення договорів на отримання послуг з вивезення ТПВ, недопущення утворення стихійних сміттєзвалищ, самовільного вивезення сміття  на полігони ТПВ, впровадження схеми роздільного збирання ТПВ.

КП «Добробут5»,

КП, що діють на території сіл,

депутати Іванівської селищної ради, члени виконавчого комітету селищної ради, педагогічні колективи, керівники організацій, підприємств, установ, що діють на території селища

 

 

2018-2020  роки

 

 

Не потребує фінансування

 

4. Ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ на території ОТГ

 

КП «Добробут5»,

КП, що діють на території сіл

2018-2020 роки

100 тис.грн

Селищний бюджет

5. Проведення  рейдів, перевірок      стану утримання  прибудинкових  територій та територій, що належать до відомства організацій, установ, підприємств , що діють на території Іванівської ОТГ із залученням   правоохоронних органів

КП «Добробут5»,

КП, що діють на території сіл,

депутати Іванівської селищної ради

2018-2020 роки

Не потребує фінансування

 

6. Виділення коштів на встановлення огорож на полігонах ТПВ

Іванівська селищна рада

2018-2020 роки

500 тис.грн

Селищний бюджет

7. Придбання баків, контейнерів для роздільного збирання ТПВ, сміттєвих урн

Іванівська селищна рада

2018-2020 роки

200 тис.грн

Селищний бюджет

8. Придбання одноразових сміттєвих пакетів для урн

Іванівська селищна рада

2018-2020 роки

30 тис.грн

Селищний бюджет

9. Придбання спеціального одягу та устаткування  для працівників комунальних підприємств (програма підтримки комунальних підприємств, що діють на території Іванівської ОТГ)

Іванівська селищна рада

2018-2020

роки

50 тис.грн

Селищний бюджет

10.Виготовлення проекту на будівництво цеху з сортування твердих побутових відходів

Виконавчий комітет

Іванівської селищної ради

2018 рік

150 тис.грн

Селищний бюджет

11. Співфінансування  проекту  будівництва цеху з сортування твердих побутових відходів за рахунок субвенції з державного бюджету або коштів державного фонду регіонального розвитку в розмірі не менше 10%

Іванівська селищна рада

2019-2020 роки

Не менше 10% від загального обсягу рн.сував-ня проекту

Селищний бюджет

12. Придбання спецтехніки у сфері поводження з ТПВ

Іванівська селищна рада

2018-2020 роки

300 тис. грн

Селищний бюджет

13. Облаштування та поточний ремонт контейнерних майданчиків на території Іванівської ОТГ

Іванівська селищна рада

2018-2020 роки

300 тис.грн

Селищний бюджет

14. Придбання інформаційних табличок «Вивіз сміття заборонено», вказівників напрямку на полігони ТПВ.

Іванівська селищна рада

2018-2020 роки

20 тис.грн

Селищний бюджет

ВСЬОГО:

 

 

2050 тис.грн

 

 

Секретар ради                                                                                       В.С.Щастлива 

 

 

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь