A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Іванівська селищна рада
Херсонська область, Іванівський район

ПРОГРАМА будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг місцевого значення,вулиць і доріг комунальної власностів населених пунктах Іванівської селищної радина 2018 - 2020 роки

       

Оприлюднено 26 лютого 2018 року о 13.00 годині

Секретар ради В.С.Щастлива

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                                     Рішенням V сесії селищної

                                                                                                     ради VІІ скликання

                                                                                                     22.02.2018  р. № 69

 

ПРОГРАМА

будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг місцевого значення,вулиць і доріг комунальної власностів населених пунктах Іванівської селищної радина 2018 - 2020 роки

 

 1. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

1.

Ініціатор розроблення Програми

Постійна комісія з питань розвитку інфраструктури, комунальної власності, житлово-комунального господарства, благоустрою території селища та населених пунктів Іванівської селищної ради.

 

 1.  

Законодавство, дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми

Закони України «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух», «Про транспорт», «Про автомобільний транспорт», «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», постанова Кабінету Міністрів України від  30 березня 1994 р. № 198 «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони» (із змінами), статті 91 Бюджетного кодексу України

 1.  

Розробник та відповідальний виконавець Програми

Іванівська селищна рада, відділ архітектури, житлово-комунального господарства, комунальної власності, благоустрою та охорони навколишнього середовища

 1.  

Учасники Програми

Іванівська селищна рада, КП «Іванівський райавтодор», КП «Дорожник 5», державний фонд регіонального розвитку, обласна державна адміністрація

 1.  

Відповідальний виконавиць(замовник)

Іванівська селищна рада

 

 1.  

Термін реалізації Програми

2018-2020 роки

 

 1.  

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Селищний, районний та обласний бюджети

 1.  

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього,

 

у тому числі:

 

-кошти обласного бюджету;

 

-кошти районного бюджету;

 

-кошти місцевого бюджету;

      

37050 тис.грн.

2. Визначення проблеми

     Закон України «Про автомобільні дороги» регулює відносини, пов’язані з функціонуванням та розвитком автомобільних доріг. Цим законом визначено, що автомобільні дороги поділяються на:

1.    автомобільні дороги загального користування державного значення;

2.    автомобільні дороги загального користування місцевого значення;

3.    автомобільні дороги міст та інших населених пунктів;

4.    відомчі (технологічні) автомобільні дороги;

5.    автомобільні дороги на приватних територіях.

    Державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор), яке має органи управління на місцях – Служби автомобільних доріг.

     Управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг населених пунктів здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться.

    Мережа доріг загального користування Іванівського району  складає 240 км. , із них дорога державного значення Одеса – Мелітополь – Новоазовськ  має протяжність 36 км і знаходиться на обслуговуванні ДП «Херсонський облавтодор» філія «Іванівський райавтодор», територіальна дорога В. Лепетиха – Іванівка – Генічеськ має протяжність 30 км, а мережа доріг місцевого значення складає 26,9 км (сільських) та 140,6 км (обласних), які  обслуговується ДП «Херсонський облавтодор» філія «Іванівський райавтодор».

Протяжність автомобільних доріг, що є на балансі Іванівської селищної ради становить  близько 150 км.:

смт Іванівка – 25 км – доріг комунальної власності, 15 км – доріг загального користування, що пролягають на території смт Іванівка;

с. Шотівка, с. Веселівка  - 10 км;

с. Благодатне, с. Тимофіївка – 9 км;

с. Новосеменівка, с. Мартівка  - 10,75 км;

с. Новомиколаївка, с. Широка Балка – 6,800 км;

с. Воскресенка, с. Михайлівка – 25 км;

с. Нововасилівка – 6,200 км;

с. Балашове, с. Квіткове – 15 км;

с. Трохимівка, с. Захарівка, с. Новодмитрівка Перша, с. Щасливе – 27 км.

     У зв’язку з утворенням Іванівської об’єднаної територіальної громади, велика частина доріг загального користування, територіальних доріг та доріг місцевого значення району знаходяться на території Іванівської селищної ради. Усі дороги потребують проведення, як капітального, так і поточного ремонту, в наявності також є дороги, які не мають твердого асфальтового покриття та потребують грейдерування та відсипання шлаком.   

       Сьогодні є незадовільним експлуатаційний стан більшості доріг місцевого значення, які мають статус обласних, районних,  і доріг комунальної власності, з причин багаторічного недофінансування на проведення капітальних і поточних ремонтних робіт. Практично більша половина з них уражена ямковістю, а окремі ділянки доріг є аварійно небезпечними.

     Такий стан автомобільних доріг загального користування гальмує соціально-економічний розвиток району та Іванівської ОТГ, негативно впливає на розвиток цілих галузей, створює соціальну напругу.

    Як показав досвід роботи в суворих умовах зими, підприємство має нагальну потребу в отриманні великовагової техніки для забезпечення належного експлуатаційного утримання доріг.

Критеріями стратегії розвитку автомобільних доріг району, враховуючи їх незадовільний експлуатаційний стан є:

 • збереження мережі автомобільних доріг;
 • забезпечення ефективного функціонування і безпеки дорожнього руху;
 • забезпечення транспортної доступності центр - периферія;
 • реконструкція і розбудова мережі автомобільних доріг з урахуванням соціально-економічного і адміністративно-територіального розвитку Іванівської ОТГ;
 • впровадження новітніх систем організації будівництва, реконструкції, ремонтів й експлуатаційного утримання автомобільних доріг на засадах вільної конкуренції приватних та державних підрядників, створення ринку відповідних робіт і послуг на умовах довгострокових контрактів.

   Обсяги фінансування з державного й місцевого бюджетів упродовж останніх років не забезпечували нормативних термінів проведення ремонтних робіт автомобільних доріг.

   Законом України «Про Державний бюджет України» визначається обсяг фінансових ресурсів, який спрямовується з Державного бюджету Службі автомобільних доріг для фінансування робіт із будівництва, реконструкції, ремонтів та утримання мережі доріг загального користування.

3. Мета Програми

Основною метою даної Програми є:

 • розвиток  дорожньої інфраструктури та створення безпечних умов дорожнього руху на території Іванівської ОТГ ;
 • покращення соціально-економічного розвитку Іванівської ОТГ, збільшення інвестиційної привабливості та розвитку виробництва за рахунок будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності Іванівської селищної ради;
 • забезпечення життєво-важливих інтересів населення, об'єктів виробництва, підприємств, установ, організацій, що діють на території Іванівської селищної ради, незалежно від форм власності шляхом покращення сполучення.

З метою недопущення розпорошення коштів місцевого бюджету, до пріоритетних напрямів під час визначення об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг віднесено:

 • забезпечення доступності сільських, селищних територій до районного та обласного центрів;
 • забезпечення під’їзду до соціальних та культурних об’єктів;
 • співфінансування проектів міжнародної технічної допомоги.

    Підвищення ролі громад Іванівської селищної ради у плануванні ремонтних робіт на дорогах загального користування місцевого значення, комунальних дорогах населених пунктів, контроль за ефективністю використаних коштів та якістю робіт.

4. Відповідальні виконавці Програми

      Відповідальним виконавцем Програми є виконавчий комітет Іванівської селищної ради, в частині складання Програми.

   Відповідальним виконавцем у частині забезпечення робіт із будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг загального користування місцевого значення, є  їх балансоутримувач,  дорожні організації, приватні підприємства та підприємці, селищна рада.

  Відповідальними виконавцями в частині забезпечення робіт із будівництва, реконструкції та ремонту доріг і вулиць комунальної власності є їхні балансоутримувачі –  сільські, селищні, міські ради.

5.Фінансування Програми

  Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок обласного, районного бюджетів та бюджету селищної ради, як балансоутримувача доріг, так і в частині співфінансування ними цих об’єктів на договірних засадах, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством. Обсяги фінансових ресурсів на реалізацію Програми, у разі потреби, протягом року можуть уточнюватися.         

7. Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми забезпечить:

 • збереження існуючої мережі доріг загального користування місцевого значення та вулиць і доріг комунальної власності від руйнування, своєчасне виконання поточного ремонту та виконання заходів з безпеки дорожнього руху;
 • ліквідацію незадовільних умов руху автотранспорту, у тому числі маршрутів загального користування;
 • покращення транспортного, пішохідного сполучення та безпеки дорожнього руху;
 • створення умов доступності сільських територій до районного та обласного центрів;
 • проведення ремонтних робіт на об’єктах, віднесених до проектів комплексного інфраструктурного розвитку територій, соціально важливих проектів, співфінансування міжнародних проектів;
 • ефективне використання наявних коштів та підвищення якості робіт, що виконуються, у тому числі шляхом упровадження нових матеріалів та технологій.

8.      Обґрунтування шляхів і засобів розв'язання проблеми,обсягів та джерел фінансування

   Витрати, пов'язані з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг, необхідні для реалізації програм розвитку дорожнього господарства України, особливо в сільській місцевості, можуть здійснюватися за рахунок бюджетних та інших коштів.

   Визначити джерелом фінансування видатків Програми, кошти з обласного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт, та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, кошти районного бюджету та бюджету Іванівської селищної ради.

  Головним розпорядником поточних видатків є селищна рада. Згідно Програми, в 2018 та 2020 роках кошти будуть направлятись на капітальний, поточний ремонти та експлуатаційне утримання доріг загального користування та комунальної власності Іванівської ОТГ.

  Селищна рада використовує кошти відповідно до укладеної угоди, порядку та умов надання субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на поточний ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Іванівської ОТГ.

9. Завдання і заходи Програми, результативні показники

    Одним із першочергових завдань Програми в 2018-2020 роках для Іванівської ОТГ є акумулювання коштів на будівництво, реконструкцію, капітальний та поточні ремонти, експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування та вулиць і доріг комунальної власності, та їх ефективне використання.

     Виходячи з наявних фінансових ресурсів щорічно плануються заходи по будівництву, реконструкції та ремонту вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах району. Вирішення цієї проблеми дозволить покращити автомобільне сполучення в Іванівській ОТГ та районі вцілому, що сприятиме підвищенню соціально-економічного рівня Іванівського району, залученню нових інвестицій, розвитку діючих підприємств, створенню нових суб'єктів господарської діяльності, забезпечить умови для повноцінного проживання, роботи і відпочинку мешканців Іванівської ОТГ та району.

  Після закінчення робіт, введення в експлуатацію та повного розрахунку за виконані роботи підрядник передає балансоутримувачу витрати по об'єкту.

10.Координація та контроль за ходом виконання Програми

    Координація та контроль за ходом виконання заходів, передбачених Програмою, покладається на постійну комісію з питань розвитку інфраструктури, комунальної власності, житлово-комунального господарства, благоустрою території селища та населених пунктів Іванівської селищної ради, відділ архітектури, житлово-комунального господарства, комунальної власності, благоустрою та охорони навколишнього середовища  селищної ради.

Заходи Програми:

№ з/п

Назва заходу

Обсяг фінансування

Відповідальний виконавець

2018 рік

2019 рік

2020 рік

1

Придбання і встановлення дорожніх знаків

40,0

40,0

20,0

Іванівська селищна рада

КП

«Дорожник»

2

Придбання і встановлення дорожніх знаків «лежачий поліцейський» по вул. Таврійська, смт Іванівка

100,0

-

-

Іванівська селищна рада

КП

«Дорожник»

3

Нанесення дорожньої розмітки

40,0

40,0

20,0

Іванівська селищна рада

КП

«Дорожник»

4

Придбання матеріалів для посипання доріг населених пунктів

100,0

150,0

150,0

Іванівська селищна рада

КП

«Дорожник»

 

5

Проведення робіт по очистці доріг та вулиць населених пунктів від снігу в зимовий період

100,0

150,0

150,0

Іванівська селищна рада

КП

«Дорожник»

6

Проведення робіт по грейдеруванню узбіч вулиць та доріг населених пунктів

100,0

100,0

100,0

Іванівська селищна рада

КП

«Дорожник»

7

Виготовлення, експертиза проектно – кошторисної документації по капітальному ремонту доріг

150,0

100,0

100,0

Іванівська селищна рада

 

8

Виділення коштів на співфінансування капітального ремонту доріг комунальної власності та місцевого значення

1000,0

1000,0

1000,0

Іванівська селищна рада

 

9

Виділення коштів на проведення поточного ремонту доріг місцевого значення

2000,0

 

2500,0

3000,0

 

Іванівська селищна рада

 

10

Капітальний ремонт покриття Центральної площі смт Іванівка

500,0

-

-

Іванівська селищна рада

11

Прокладання пішохідної доріжки по вулиці імені Кібенка смт Іванівка

100,0

-

-

Іванівська селищна рада

 

12

Прокладання пішохідної доріжки  до Центрального ставка (від вулиці Миру)

100,0

-

-

Іванівська селищна рада

 

13

Прокладання пішохідної доріжки  до вулиці Вишнева (від вулиці Миру)

100,0

100,0

-

Іванівська селищна рада

 

14

Капітальний ремонт Алеї воїнів – інтернаціоналістів смт Іванівка

-

300,0

-

Іванівська селищна рада

15

Облаштування автозупинки для шкільних автобусів (біля Іванівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2) по вул. Іванівська, смт Іванівка

200,0

-

-

Іванівська селищна рада

 

16

Поточний ремонт асфальтового покриття бульвару Молодіжного, смт Іванівка

350,0

350,0

300,0

Іванівська селищна рада,

КП

«Дорожник»

17

Поточний (поямковий) ремонт вулиць смт Іванівка

1400,0

 

 

1300,0

 

 

1300,0

 

 

Іванівська селищна рада

КП

«Дорожник»

18

Грейдерування та відсипка шлаком доріг населених пунктів, що не мають асфальтового покриття 

 

500,0

 

-

 

-

Іванівська селищна рада

КП

«Дорожник 5»

19

Поточний ремонт вулиць села Балашово

400,0

 

 

400,0

400,0

Іванівська селищна рада

КП

«Дорожник»

20

Поточний ремонт відрізку дороги Іванівка – Фрунзе – Зелене (1,5 км)

 

1000,0

 

-

 

-

Іванівська селищна рада

КП «Дорожник»

21

Поточний ремонт вулиць села Воскресенка

 •  

600,0

 

 

600,0

600,0

Іванівська селищна рада

КП

«Дорожник»

22

Поточний ремонт вулиць села Новавасилівка

1000,0

100,0

1000,0

Іванівська селищна рада

КП

«Дорожник»

23

Проточний ремонт дороги Іванівка – Благодатне

( 1 км 200 м)

 

-

 

1000,0

 

-

 

Іванівська селищна рада

КП

«Дорожник»

24

Поточний ремонт вулиць села Новосеменівка

800,0

 

 

800,0

800,0

Іванівська селищна рада

КП «Дорожник»

25

Поточний ремонт вулиць сіл  Трохимівка, Щасливе, Захарівка, Новодмитрівка ПЕрша

800,0

 

 

800,0

 

 

800,0

 

 

Іванівська селищна рада

КП

«Дорожник»

26

Поточний ремонт вулиць сіл Благодатне, Тимофіївка

600,0

 

 

400,0

 

 

200,0

 

 

Іванівська селищна рада

КП

«Дорожник»

27

Поточний ремонт вулиць сіл Шотівка, Веселівка

1000,0

 

 

1600,0

 

 

1600,0

 

 

Іванівська селищна рада

КП

«Дорожник»

28

Поточний ремонт вулиць сіл Новомиколаївка, Широка Балка

600,0

600,0

600,0

 

 

ВСЬОГО:

13680,0

11830,0

11540,0

37050,0

                                         

Секретар ради                                                                                                    В.С.Щастлива

 

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь