Оголошення для роботодавців громади

До уваги роботодавців, підприємців, голів фермерських господарств

Іванівської ОТГ

23.02.2018 набрала чинність постанова Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 №1104 «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». До переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія мораторію у 2018 році в частині заходів із здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, віднесено виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. В Іванівській селищній раді введена посада інспектора праці, одним із головних обов’язків якого є здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю юридичними та фізичними особами, які використовують найману працю.

Для роботодавця, згідно з новими нормами у законодавстві про працю, кожен нелегальний працівник обійдеться у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. При чому, сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю, тобто і роботодавці і наймані працівники мають зрозуміти, що легалізації праці та заробітної плати альтернативи немає. При цьому, слід зазначити, головна мета інспектора праці не штрафувати роботодавців, а  допомогти їм працювати у правовому полі, проводячи превентивно-роз’яснювальну та  профілактичну роботу з метою недопущення суб’єктами господарювання порушень норм чинного трудового законодавства.

Шановні роботодавці громади!

З метою недопущення порушень законодавства про працю, що може призвести до накладання штрафних санкцій, пропонуємо Вам належним чином оформити трудові відносини з найманими працівниками. Дуже важливо, щоб Ви долучилися до соціального діалогу, проявили свою громадянську свідомість та забезпечили європейський підхід до вирішення питань легального оформлення трудових відносин. Слід зауважити,  що легалізація ринку праці допоможе підняти стандарти життя в громаді, вирішувати питання будь-якої сфери, сприятиме добробуту та культурному відпочинку громадян.

Т.Фисун, інспектор праці